Get Adobe Flash player

ESENTEPE ADAK KURBAN SATIŞ YERİ 

Esentepe adak kurban satış yeri bağışınızı gerçekleştirecek olan adaklık kurban satış ve kesim firması, ayrı olarak kurbanınızı bağışladığınıza konusunda sizlere belgeler sunmaktadır. Böylelikle adaklık kurbanınız kesildikten sonra sahiden ihtiyaç sahiplerine eriştiğine emin olacak ve gönül rahatlığı ile adağınızı gerçekleştirmiş olacaksınız. Usta kasap ekibi ile sizlere hijyen ve dini usullere uygun hizmet veren firma bu arada fiyatsız olarak kesim ve paketleme hizmeti de sunmaktadır. Firmanın sizlere özel olarak sunmuş olduğu kurbanlık hayvanlar bütçenize ve adağınıza göre küçükbaş veyahut büyükbaş olarak satışa çıkarılır. Dilediğiniz hayvanı seçebilirsiniz. Tüm hayvanlar ihtiyaç duyulan tüm kontrollerden geçirilmiştir. 

Esentepe adak kurban satış yeri

Adak, farz veya vacip cinsinden olursa kabul olur. Kurban kesme işlemi de bir iman olduğu için adak yerine geçer. Mali gücünüze göre adak adamalısınız. Adak kurban satış yerleri kategorisinde bulunan hayvanlarımız içerisinde, her bütçeye uygun adaklık kurban çeşitleri vardır. Yalnızca Allah için yapılabilen adak işlemlerinde, tavuk, horoz ve benzeri kümes hayvanları adak yerine geçmez. Bu yüzden, adak işlemlerine uygun hayvanlarımızı, yerinde görebilirsiniz. Bu kategoride karşılaşılan bütün meseleleri, deneyimli çalışma sistemimizle, tesirli bir şekilde çözüme kavuşturuyoruz. Adak kurbanının İslami ölçülere göre doğru bir şekilde kesilmesi gibi konularda, bize müracaat edebilirsiniz. Bu konuda ehil olan kasaplarla çalışan kuruluşumuz, ihtiyaç duyulan olan yardımı gerçekleştirecektir. Adak kesme ve kestirme metotları ile ilgili, her türlü bilgiyi bizden alabilirsiniz.

Kurban edilecek hayvan türleri sığır, deve, keçi, koyun arasından seçilir. Koyun ve keçinin bir yaşını doldurması gereklidir. Sığırın ise en az iki yaşını bitirmiş olması kurban olabilmesi için bir kriterdir. Tavuk, kaz ve horoz gibi hayvanlardan kurban olmamaktadır. Bunların yanında etleri yenen vahşi hayvanlarda kurban edilemeyecektir. Bu yüzden Adak Satış yapan firmalar büyük baş ve küçükbaş olarak hayvan türleri sunarlar. Bunlarda çoklukla keçi, koyun, koç, dana, tosun ve düe olmaktadır. Kurban payı de ehemmiyetlidir. Koyun ve keçi gibi hayvanlar kurbanlık olarak bir pay olmaktadır. Deve ya da sığıra ise 1 ile 7 kişi iştirak ederek kesebilir. Kurbanın sıhhatli olması da gereklidir. Bilhassa bu hususta Peygamber Efendimiz (s.a.v) Müslümanların çok dikkatli olması gerekliliği üzerine çok fazla durmuştur.