Get Adobe Flash player

ADAK KUZU 

Kurban satış yerleri büyük ve küçükbaş hayvan kesim işlemlerini, pratik bir şekilde çözmektedir. Nezr, Türkçe karşılığı olan adak kelimesi, bir şeye, bir şeyi feda etmek mananına gelir. ‘Allah’ım şu işim olursa, kurban keseceğim’ dediğiniz vakit, kurban vacip olur. Peygamberimiz ‘adak yazgısı değiştirmez’ emretmiştir. Ancak, kurban adandığı zaman kesilmesi gerekir. Kurbanın şehir ortamında satın alınması, taşınması ve kesilmesi çok zordur. Bu yüzden, adak hizmetleriyle tanınan firmamız, bu meselesi tamamiyle ortadan kaldırmaktadır. Siz yalnızca kurban olacak hayvanı beğenin. Kesme, taşıma ve parçalama gibi konularda ihtiyaç duyulan yardımı bize bırakın.  Son çıkan kararnamelerle beraber, küçük veya büyük baş hayvan satışı ve kesimi gibi işlemler, belli bir prosedüre göre olmak zorundadır. Firmamız, resmi prosedürlere göre, adak, akika ve kurban satış işlemlerini, başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Adak Kuzu

Kurban bayramı zamanında belirli bir zenginliği bulunan her Müslümanın üzerine vaciptir. Bunun haricinde adak olarak adanan kurbanlar ve akika olarak kesilen kurbanlarda da aynı özelliklerin bulunması gereklidir. Küçükbaş ve büyükbaş kurbanlıklar arasında ücret farklılıkları olmaktadır. Bu alanda Kurbanlık Ücretleri hayvanın kilosuna göre değişebilir. Kurban kesimlerinin çağdaş ve hijyenik alanlarda yapılması, İslami usüllere göre helal kesim olarak yapılması da kurban imanının makbul olmasını sağlayacak kriterler arasında bulunuyor. Adak kişilerin bir koşula bağlı olarak Yüce Allah’a karşı kendilerini dinen yükümlü kılmasıdır. Akika ise doğan çocuklar için sünnet olarak kesilen kurbanlar denir. Adak kurbanı belirtilen koşul yerine geldiğinde kişinin vaziyeti müsait ise kesilebilir. Akika ise çocuk doğduğundan 18 yaşına gelene kadar kesilebilir.

Belli aralıklar ile kontrolü gerçekleşen hayvanların her biri kesim için uygun adaklıklardır. İstanbul adak kurban İstanbul’un köylerinden adaklık kurban için hayvan seçimleri yapar. Daha sonra uygun buldukları ve sıhhat kontrollerinden geçirmiş oldukları adaklık kurbanları sizler için iyi koşullarda besiye çeker. Hazır hale gelen adaklık kurbanlar satışa sunulur. Her türden bütçe için kurban seçeneği sunan firma kesim ve paketleme içinde ayrı bir fiyat istemez. Paketleme işlemi sonrasında İstanbul’un belirli mahallelerine ise fiyatsız olarak adrese taşıma işlemini başarıyla gerçekleştirir. Firmaya erişmek için iletişim numaralarını kullanabilirsiniz.