Get Adobe Flash player

ADAK KEÇİ 

Adak keçi İstanbul adak kurbantüm adak kurbanlarını gönül rahatlığı ile satın alabileceğiniz Dini usullere uygun kesim yapan tek firmadır. Adaklık kurban denilince akla ilk gelen Allah’a vermiş olduğunuz sözüdür. Bir dilek veyahut bir istediğinizde içten dualarınızda istediğim olursa Allah için kurban keseceğim dediğinizde kesinlikle adağınızı yerine getirmeniz gerekir. Günümüz koşullarında adaklık kurban arayışına girdiyseniz bu işi harbiden tüm İslami şartları yerine getirerek usulüne göre hem kurban satan hem de kesim yapan bir firma bulmanız gerekir. Bu firmanın bu arada kesimi yaptıktan sonra parçalama ve paketleme işinde de uzman olması gerekli. Parçalama ve paketleme işlemi bittiğinde ise adaklık kurbanınızı kendiniz yiyemeyeceğiniz için sizin hesabına hayır müesseselerine bağış yapan müessesesel bir firmadan hizmet alabilirsiniz.

Adak Keçi

İnancımıza göre haram olan bir iş için adak adanmaz. Bu yüzden adağımızın kabul olması için, gerçekleşmesini istediğimiz işin helal olmasına dikkat etmeliyiz. Adak kurbanını, adayan kişi ve ailesi yiyemez. Hepsini yoksullara dağıtması gerekir. Çocuğunuz doğduğu vakit sünnet olan akika kurbanını ise, kurbanı kesen ve ailesi yiyebilir. Bir bölümünü da fukaralara verir. Kurban satış yerleri işlemlerinde, bu konuda bizden geniş bilgi alabilirsiniz. Satış ve nakliyat gibi konular, bizim için mesele değildir. Düzenli ve tertipli satış sistemimizle, suya sabuna dokunmadan adak, akika ve kurban kesim işlemlerini çözüme kavuşturuyoruz.

Kurban hangi türde olursa olsun, Yüce Allah’a yaklaşmak için sıhhatine çok ehemmiyet verilmesi şart olan bir kulluk görevdir. Bilhassa Kurbanlık Ücretleri bütçenize göre değişik aralıklarda olabilir. Koyu ya da keçi gibi küçükbaş hayvanlara bir kişi kesebilir. Büyük baş hayvanlarda ise 7 kişiye kadar ortak kesilebilir. İslami hassasiyetler çok önemlidir. Kulluk görevinizin makbul olması adına hayvanın seçimi, kesimi ve dağıtılması için belirlenen kararlara birebir uymak gereklidir. Kurban ücretleri her sene değişebiliyor. Bunda hayvanların yetiştirilmesindeki yem ücretleri gibi fiyatlar tesirli olabiliyor. Ancak her Müslüman kurban imanı, adağı veyahut akika tercihleri için bütçesine uygun olarak kurbanlık hayvanlar bulabilecektir.